در کشور ما، تقریبا نیمی از خانواده ها دارای یک وسیله نقلیه شخصی هستند و در نتیجه در کنار تمام اموری که باید به آن رسیدگی شود، مسئله نظافت و تمیزی خودرو نیز اهمیت دارد. هر ماشین در زمستان بیشتر از سایر فصول کثیف می شود و همین امر منجر می شود که تعداد دفعات شست و شوی خودرو در فصول سرما و بارندگی بیشتر از سایر فصل ها باشد. برای داشتن یک وسیله نقلیه تمیز، می توان از خدمات انواع کارواش ها استفاده نمود که ما در این مقاله به معرفی هر یک خواهیم پرداخت.

کارواش سنتی

این نوع کارواش ها که به عنوان کارواش فشار قوی شناخته شده و عمل شست و شو در آن به صورت دستی صورت می گیرد، در سطح کشور به صورت گسترده وجود دارد. در این روش، آب با یک پمپ بسیار قوی، وارد شلنگ ها شده و با کمک مواد شونده و کف، خودرو شسته می شود که البته راندمان کاری کارواش های سنتی پایین بوده و قدرت زیادی در حذف لکه های چربی ندارند. معابب کارواش سنتی به حدی است که اخیرا برنامه هایی برای تعطیل کردن آن ها در حال پی ریزی است.

کارواش اتوماتیک

همان گونه که از نام این روش مشخص است، در کارواش های اتوماتیک، کلیه عملیات شست و شو به صورت اتومات و بدون دخالت انسان صورت می گیرد. تنها کافی است که ماشین از یک تونل عبور داده شود و در هر مرحله، عملی صورت می گیرد تا نهایتا ماشین شسته از تونل خارج گردد. در کارواش های اتوماتیک نیز میزان مصرف آب بسیار بالا بوده و هزینه آن ها بیشتر است.

کارواش خانگی

در کارواش های خانگی، از سری های آب پاش که در انتهای یک شلنگ نصب می شود، برای شستن ماشین استفاده می گرد ولی فشار آب چندان مناسب نبوده و در نتیجه در کنار مصرف زیاد آب، کیفیت بالایی نخواهد داشت.

کارواش نانو

بهترین و به روزترین روش که در راستای حفاظت از محیط زیست با کاهش مصرف آب و نیز کاهش میزان آلودگی محیط زیست ابداع گشته است،کارواش نانو است که در این روش از موادی استفاده می گردد که در اندازه نانو وارد ذرات و آلودگی های ماشین زده و همانند ریسمان، آن ها را به هم چنگ می زند. در نهایت شما با یک دستمال مواد نانو را از روی ماشین برداشته و شاهد تمیزی طولانی مدت خودروی خود خواهید بود.

کارواش نانو بخار

شست و شو در این روش به کمک بخار آبی است که در ابعاد نانو خرد شده و در نتیجه منجر به کاهش شدید مصرف آب و کیفیت بالا در شست و شو می گردد.

 

 

نظر 0

پیام بگذارید