صاحبان خودرو نه تنها تمایل دارند که خودروی آن ها کارایی بالایی داشته باشد، بلکه ظاهر ماشین نیز برای آن ها اهمیت زیادی دارد. برای مثال ممکن است که شما سال هاست که از یک خودروی بسیار ایده آل از نظر عملکرد، سرعت و… استفاده می کنید، اما متاسفانه ظاهر ماشین، زیاد جذاب نیست و همین موضوع برای شما کسل کننده خواهد بود. به همین دلیل رسیدگی به ظاهر وسیله نقلیه در کنار امور فنی آن، باید مورد توجه قرار گیرد. در راستای داشتن یک خودروی زیبا و ایده آل، اقدامات زیادی صورت گرفته است که می توان به واکس زدن خودرو و پولیش کردن خودرو اشاره نمود. واکس زدن باعث ایجاد لایه محافظتی بر روی بدنه شده و پولیش بیشتر به عنوان خش گیر شناخته شده است. اما اکثر افراد این دو عمل را با یکدیگر اشتباه می گیرند. اگر چه این دو روش هر دو به منظور زیباسازی ماشین صورت می گیرد، اما ما در این مقاله، به بیان تفاوت های میان این دو می پردازیم:

1-   در واکس زدن به خودرو، یک لایه محافظتی بر روی بدنه ایجاد می شود که از آسیب وارد شدن به رنگ  و فلز ماشین در اثر عوامل محیطی همانند اشعه ماورابنفش، بارندگی، دما و… جلوگیری می کند اما در پولیش کردن، یک لایه نازک از روی رنگ خودرو برداشته می شود تا خش ها و لکه های ماندگار روی بدنه از بین بروند. به عبارتی واکس زدن بیشتر جنبه حافظتی و پولیش جنبه لایه برداری دارد.

2-   زمانی که شما واکس خودرو را روی بدنه اعمال می کنید، در نهایت بایدبا یک دستمال، ماده اضافی را پاک کنید ولی در پولیش کردن، نیازی به این عمل نیست.

3-   لازم به ذکر است که در مورد واکس زدن خودرو، محدودیتی برای رنگ خودرو وجود ندارد و شما برای همه رنگ ها می توانید از این ماده استفاده کنید ولی پولیش خودرو، تنها برای گروهی از رنگ های خاص قابل اجرا است.

4-   نکته ای که در مورد نحوه اعمل واکس و پولیش خودرو وجود دارد این است که شما می توانید پولیش را همراه با واکس بر روی بدنه اعمال نمایید. بهتر است که بعد از پولیش کردن خودرو، یک لایه واکس بر روی بدنه استفاده شود تا این لایه محافظتی به وجود آید. حال پولیش کردن به شما کمک می کند که همزمان، از واکس هم استفاده کرده و نیازی به انجام کار اضافی برای این منظور وجود نداشته باشد.

نظر 0

پیام بگذارید