تحقیقات آماری نشان داده است که حداقل نیمی از جمعیت کشور ما، از وسایل نقلیه شخصی برای رفت و آمد و رسیدگی به امور بیرون از منزل استفاده می کندد و با توجه به این که این آمار در حال افزایش است، لذا ما باید ابعاد مختلف تاثیر خودروهای شخصی را در سیر صعودی آسیب به محیط زیست مورد توجه قرار دهیم.

یکی از مسائلی که در استفاده از خودرو مورد توجه قرار می گرد، بحث نظافت اتومبیل است که معمولا افراد حداقل ماهانه به نزدیک ترین کارواش در محل زندگی خود مراجعه کرده و شستن خودرو را به آن ها می سپارند. اما این کار چند عیب دارد:

1-   در کارواش ها از حجم زیادی آب استفاده می کنند که با توجه به تعداد خودروهای شخصی،  این یعنی هر ماه میزان هدر روی آب برای این منظور بسیار زیاد است.

2-   در زمان رفتن به کارواش، بخشی از سوخت، بیهوده هدر رفته و در نتیجه آلودگی هوا بیشتر می شود.

3-   شما باید زمانی را در ترافیک برای رسیدن به مقصد تلف کنید.

4-   مهمترین عیب شست و شو در کارواش، ماندگاری کوتاه مدت اثر شست و شو است.

اخیرا اقداماتی صورت گرفته است که نه تنها دارندگان خودروی شخصی بتوانند به بهترین شکل ممکن و بدون آسیب وارد شدن به خودرو، از داشتن یک اتومبیل تمیز لذت ببرند، بلکه مسائل زیست محیطی نیز در نظر گرفته شده و آسیب های وارد شده به محیط ناشی از شست  و شو در کارواش، حذف گردد. یکی از این اقدامات، راه اندازی خدمات کارواش نانو است.

مزیت های کارواش نانو

در کارواش نانو، با استفاده از تکنولوژی مبتنی بر نانو، از موادی استفاده می شود که کمک می کند بدون استفاده از آب، تمامی آلودگی های موجود روی خودرو حذف شود. در نتیجه این روش چندین حسن دارد:

1-   با توجه به حذف آب در شستن خودرو، به حفظ ذخایر آبی کمک می کند.

2-   مواد مورد استفاده در کارواش نانو از طریق ایجاد یک لایه کشور محافظتی بر روی بدنه خودرو، منجر به تمیزی ماندگار و طولانی مدت اتومبیل شما شده و در نتیجه دفعات تمیز کردن ماشین کاهش می یابد. این امر باعث می شود که سلامت بدنه خودرو ناشی از نظافت آن بیشتر حفظ شود.

3-   مواد نانو همچنین منجر می شوند که تاثیر عوامل زیست محیطی همانند رطوبت، تابش خورشید و… بر روی بدنه که منجر به پوسیدگی و از بین رفتن رنگ آن می شود، بسیار کاهش یابد. در نتیجه شما در طول سالیان طولانی، یک خودروی زیبا و بدون پوسیدگی خواهید داشت.

نظر 0

پیام بگذارید