در دهه های اخیر، توجه به محیط زیست، چندین برابر شده و در این راستا، برنامه هایی تدوین شده است تا فعالیت های بشر به سمتی سوق پیدا کند که بدون افت کیفیت، تاثیر مضر برای منابع طبیعی نداشته باشد. برای مثال، قبلا هر کس قصد تمیز کردن خودروی خود را داشت، به کارواش های سنتی و اتوماتیک مراجعه می نمود که متاسفانه در این روش، نه تنها آب زیادی هدر می رفت بلکه  به دلیل استفاده از کف و مواد شوینده فراوان و نفوذ آن ها به زیر زمین، آلوده شدن آب های زیر زمینی رخ خواهد داد. برای جلوگیری از این اتفاقات ناگوار، کارواش نانو که تحت عنوان کارواش سبز شناخته شده است، به عنوان یک حامی محیط زیست شناخته شده است. یکی از انواع کارواش های نانو، کارواش نانو بخار نام دارد.

کارواش نانو بخار چیست

در این روش شستن خودرو، از آب استفاده می شود ولی میزان مصرف آب به شدت کاهش یافته است زیرا آب به صورت ذرات بخار در ابعاد نانو شکسته شده و در نتیجه بدون آسیب به رنگ وسیله نقلیه، با پاشش با فشار، بدنه را تمیز می کند.

مزیت های برتر کارواش نانو بخار

1-   مهمترین مزیت این نوع کارواش، کاهش قابل توجه میزان مصرف آب است و در نتیجه به عنوان یک گام موثر در حفظ منابع آبی قلمداد می شود.

2-   جالب است بدانید که کارواش نانو، بدون نیاز به مواد شوینده عمل شست و شوی خودرو را انجام می دهد لذا از این نظر نیز مشکل تجمع مواد شوینده در زمین وجود نخواهد داشت.

3-   علی رغم این که در کارواش های سنتی و  اتوماتیک، آب فراوان و مواد شوینده استفاده می شود اما جالب است بدانید که  میزان کارایی کارواش نانو بخار نسبت به این دو نوع کارواش نام برده، بیشتر بوده و با قابلیت بالا، لکه های ماندگار را حذف می کند.

4-   خدمات کارواش نانو بخار به صورت سیار و در منزل مشتری نیز قابلیت اجرا داشته و در نتیجه مسئله رفتن به کارواش و معضل ترافیک، برای مشتریان حل خواهد شد.

5-   کارواش نانو بخار علاوه بر تولید بخار مرطوب، قابلیت تولید بخار خشک برای تمیز کردن قطعات داخلی خودرو بدون آسیب به آن ها را دارد.

6-   با توجه به این که کارایی کارواش نانو بخار در تمیز کردن خودرو بسیار بالا و ماندگار است، در نتیجه نیاز به تعداد دفعات شست و شو کمتر می شود. مهمترین حسن این اتفاق، کاهش خطر زنگ زدگی خودرو در اثر بخار آب است.

نظر 0

پیام بگذارید