ظاهر خودروی شما، به نوعی شخصیت شما را نشان می دهد همان گونه که ظاهر لباس ما در نشان دادن شخصیتمان اهمیت فراوانی دارد. به این معنا که یک خودروی کثیف و یا پر از لک و خش، وجه خوبی نداشته و باعث می شود در زمان رانندگی، دیگران قضاوت درستی در مورد ما نداشته باشند. به همین دلیل باید از ابعاد مختلف، به وسیله نقلیه خود توجه داشت. یکی از این موارد، پولیش خودرو است.

پولیش خودرو بیشتر برای از بین بردن خش ها و لکه های ماندگار بر روی بدنه به کار می رود و علاوه بر انجام آن توسط فرد متخصص، این امکان برای شما فراهم است که در منزل خود بتوانید خودتان این کار را انجام دهید. پولیش خودرو انواع مختلفی دارد که در این مقاله به معرفی هر یک می پردازیم.

1-   پولیش زبر

پولیش زبر همان گونه که از نامش مشخص است، قدرت سایندگی بالایی دارد در نتیجه در زمان استفاده از این روش باید دقت داشته که زیاده روی نکرده و با احتیاط بر روی بدنه خودرو اعمال گردد. پولیش زبر برای از بین بردن خش های عمیق به کار می رود و به دلیل این که پس از اتمام کار، سطح پولیش شده را زبر می کند، لذا پس از اتمام کار، باید یک پولیش نرم نیز بر روی سطح به کار برود. به طور کلی پولیش زبر به تنهایی استفاده نشده و حتما باید در کنار آن از پولیش نرم هم استفاده نمود.

2-   پولیش نرم

خاصیت سایندگی این پولیش بسیار ضعیف است به همین دلیل برای از بین بردن خش های ظریف و لکه های سطحی خودرو به کار می رود. این نوع پولیش، یک نوع جلا دهنده بوده و بدنه وسیله نقلیه شما را درخشان می کند.

3-   پولیش واکس

توصیه می شود که پس از اتمام پولیش خودرو، از واکس خودرو نیز استفاده شود تا یک لایه محافظتی بر روی بدنه ایجاد شده و در نتیجه پس از پولیش، قسمت مورد نظر بیشتر محافظت گردد. حال در برخی از پولیش ها می توان از پولیش واکس استفاده نمود به این معنا که پولیش مخلوط با واکس استفاده شده که منجر به پولیش نرم بر روی نقطه مورد نظر و سپس اعمال واکس می گردد.

4-   پولیش براساس فرمولاسیون

پولیش ها با فرمولاسیون های مختلف ساخته می شوند که براساس انتظار از پولیش، باید نوع مناسبی انتخاب گردد. برای مثال برخی از مواد پولیش مایع، برخی اسپری، برخی به عنوان جلادهنده و… ساخته می شوند.

 

نظر 0

پیام بگذارید