هر فردی که یک خودروی شخصی داشته باشد می داند که همیشه باید به این وسیله رسیدگی کرده و علاوه بر توجه به عملکرد و کارایی قطعات مختلف آن، ظاهر ماشین شما نیز اهمیت زیادی دارد. همه ما دوست داریم که یک ماشین تمیز و بدون آلودگی داشته باشیم زیرا قرار است با این وسیله در خیابان ها رانندگی کنیم و کثیف بودنش وجه خوبی نخواهد داشت. اغلب افراد برای این منظور یا به کارواش های سنتی و یا کارواش های اتوماتیک مراجعه می کنند که با فشار قوی آب، ماشین را می شویند و یا این که خودشان در منزل، با کمی ماده شوینده و آب فراوان، اقدام به تمیز کردن خودروی خود می کنند. اما این چند روش، مزیت بزرگی دارند که همان هدر رفتن حجم عمده ای از آب است.

در دهه های اخیر، بر روی این موضوع بیشتر مانور داده شده است که کم آبی یک خطر جدی برای ایران است که هر لحظه ممکن است این سرزمین را با خشکسالی طولانی مدت روبرو کند. با توجه به این که در زمستان نیز بارندگی کمی اتفاق می افتد، صرفه جویی بیشتر در مورد منابع آبی، لازم است. برای مثال بهترین راه برای تمیز کردن خودرو، کمک گرفتن از کارواش نانو است. در کل دو نوع کارواش نانو وجود دارد:

1-   کارواش نانو با مواد نانو

2-   کارواش نانو بخار

هر چند که با توجه به شرایط فعلی، مورد اول ارجح است، ولی کارواش نانو بخار نیز یکی از روش هایی است که توجیه اقتصادی از نظر مصرف آب دارد و ما در این مقاله، پیرامون این روش صحبت خواهیم کرد.

نحوه عملکرد کارواش نانو بخار

در این روش، ابتدا آب به صورت بخار تبدیل می شود و ذرات بخار به اندازه نانو کوچک می شوند. حال در زمان تمیز کردن خودرو، این بخار آب با بیشترین فشار، به خودرو پاشیده می شود. در نتیجه کارواش نانو بخار چندین مزیت عمده دارد که در ادامه بیان خواهیم مود:

1-   کاهش قابل توجه مصرف آب

2-   شست و شوی ماشین بدون صدمه زدن به بدنه و بدون نیاز به مواد شوینده

3-   امکان انجام شست و شو در منزل از طریق کارواش نانو بخار سیار

4-   از بین برنده قوی لکه های چربی و هر نوع لکه ای که بر روی خودرو ایجاد شده و به سختی پاک می شود.

لازم به ذکر است که کارواش نانو بخار، علاوه بر تکنولوژی تولید بخار مرطوب، بخار خشک هم تولید کرده و شما به راحتی می توانید بدون آسیب به قطعات داخلی خودرو و حتی خطر برق گرفتگی در قسمت موتور، اقدام به شستن اجزا مختلف ماشین و حتی تمیز کردن روکش های داخلی آن نمایید.

 

نظر 0

پیام بگذارید